#1498 | Pyxis (Custodia) / Chrismatorium uit 1662 zilver.

Kavel onverkocht
Rond model voorzien van parallelle filetranden, deksel voorzien van lusvormige knop. Het Rondschrift luidt: S. Chrisma, S. Oleum, S. Vnctio. De bodeminscriptie: Hendrick Moorselaer heet my vereert en bidt voor den gever 1662. Tevens heeft het doosje vergulding aan binnenzijde en deksel binnenzijde. Gebruikt om een kleine hoeveelheid hosties of zalf te dragen als viaticum (communie voor een stervende) of communie voor de zieken. Herkomst: De sacristie van het Missiehuis van de paters SVD in Teteringen. Nederland, omstreeks 1662, keurtekens: geen (Spectro getest op: 898-947/1000) - lichte gebruikssporen. 28 gram, 925/1000. Afm. H 3,2 cm, diam 4 cm .

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt