#4431 | Zakhorloge Waltham "Wm Ellery - Explorer case" - Herenzakhorloge - Handopwindbaar - 1881.

Kavel onverkocht
Staat: Goed - Materiaal kast: zilver - Diameter: 58 mm - Mineraalglas - Gewicht: 156 gram - Is voorzien van een schroefkroon.<br /><br /> <p><strong><em><u>Zilveren zakhorloge, Waltham &lsquo;Wm Ellery - Explorer case&rsquo;, +/- 1881</u></em></strong></p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Omschrijving:</strong> Zilveren zakhorloge, diameter 58,0 mm, dikte: 20,2 mm, gewicht: 156 gram. Uurwerk gemaakt door &ldquo;American Waltham Watch Company&rdquo;, model &lsquo;Wm Ellery&rsquo;, serienummer &ldquo;1617182&rdquo;, gemaakt omstreeks 1881. Het uurwerk is voorzien van 11 lagerstenen en een compensatiebalans. Om de tijd te verzetten dient een hendeltje onder de lunette uitgetrokken te worden. De kast is gemaakt door de &ldquo;American Waltham Company&rdquo; en is voorzien van zilverkeurmerken (&ldquo;sterling&rdquo;) en serienummer &ldquo;11352&rdquo;. &nbsp;De kast is een zogenaamde &lsquo;swing-out&rsquo; kast, wat inhoud dat de kast geen achterdeksel heeft maar dat de lunette met het glas losgeschroefd kan worden het uurwerk naar voren scharniert.&nbsp; Daarnaast beschikt de kast over een geschroefde kroon om het horloge stofdicht te maken, wat extreem zeldzaam was in die periode.</p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Staat:</strong> De staat van het horloge is goed. De kast heeft kleine deukjes en krasjes. De lunette met het glas schroeft soepel op de kast. De kroon heeft enkele krassen en schroeft soepel op de kast. Het uurwerk functioneert naar behoren en loopt op tijd, maar is niet op lange termijn getest op nauwkeurigheid. In het uurwerk zijn enkele niet-originele schroeven aanwezig. De emaille wijzerplaat heeft een haarlijntje tussen 4-5 uur. De wijzers zijn origineel en in nette staat en vertonen geen corrosie, de secondewijzer is iets te kort. Het glas is een origineel dik mineraalglas en heeft wat krasjes.</p>

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt