#4414 | Zakhorloge snek ankergang "Thomas Geist, Augsburg" - Herenzakhorloge - Handopwindbaar - 1800.

Kavel onverkocht
Staat: Goed - Materiaal kast: zilver - Diameter: 56 mm - Mineraalglas - Gewicht: 130 gram - Geen sleuteltje aanwezig.<br /><br /> <p><strong><em><u>Zilveren zakhorloge Snek Ankergang, &lsquo;Thomas Geist, Augsburg &rsquo;, +/- 1800&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </u></em></strong></p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Omschrijving:</strong> Zilveren zakhorloge, diameter: 56,6 mm, dikte: 30,4 mm, gewicht: 130,3&nbsp; gram. Het horloge is gemaakt in Augsberg, Duitsland omstreeks 1800. Het uurwerk is een snek uurwerk met zeer vroeg ankergang echappement, een centrale secondewijzer en een datumfunctie. Het uurwerk en de wijzerplaat zijn gesigneerd met &lsquo;Thomas Geist, Augsburg&rsquo;. &nbsp;De emaille wijzerplaat heeft een datumaanduiding op 12 uur en de tijdsaanduiding op 6 uur, en een grote centrale secondewijzer. Het uurwerk heeft een zeer groot balanswiel aan de achterzijde, welke eenmaal per seconde tikt (dit is zichtbaar door de glazen achterzijde). Hierdoor tikt de secondewijzer ook eenmaal per seconde. Het ankergang echappement welke dit mogelijk maakt werd in 1786 ontwikkeld door Jean Moise Pouziat. De kast is gemaakt van zilver. Er is geen sleuteltje aanwezig om het horloge op te winden en te verzetten.</p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Staat:</strong> Het horloge is in goede staat. De kast is in goede staat, zonder deuken en met slechts enkele krassen. Beide deksels sluiten goed. Het uurwerk loopt na opwinden en loopt de snek-ketting geheel af. Vanwege de ouderdom kan de nauwkeurigheid niet gegarandeerd worden. De wijzerplaat is in zeer goede staat en heeft enkele zeer kleine beschadigingen rondom het opwindgat. De wijzers zijn origineel en in goede staat, de datumwijzer is vervangen door een moderner exemplaar.&nbsp; Het glas aan de voorzijde is origineel en in zeer goede staat, zonder krassen of beschadigingen. Het glas aan de achterzijde is origineel en heeft geen krassen of beschadigingen.</p>

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt