#4397 | Zakhorloge half-kwartier repetitie "Daniel DeLander, Londen" - Herenzakhorloge - Handopwindbaar - 1720.

Kavel onverkocht
Staat: Gebruikt - Materiaal kast: geelgoud - Diameter: 50 mm - Mineraalglas - Gewicht: 138 gram - Opwindsleutel is 14kt. goud. Slagwerk werkt niet volledig.<br /><br /> <p><strong><em><u>Gouden zakhorloge met half-kwartier repetitie, Daniel Delander, London, +- 1720</u></em></strong></p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Omschrijving:</strong> Gouden zakhorloge, gemaakt door Daniel Delander in Londen omstreeks 1720. Diameter: 50,4 mm, dikte: 30,2 mm, gewicht: 138,3 gram. Het snek spillegang uurwerk is voorzien van half-kwartier repetitie. Het slagwerk wordt geactiveerd door op de ophangbeugel te drukken. De balanskloof is ajour gezaagd en gegraveerd en voorzien van een &lsquo;emerald&rsquo; geslepen robijn, gezet in zilver. Het uurwerk is gesigneerd &ldquo;Dani Delander 158 London&rdquo;. Over het uurwerk zit een stofdeksel, gesigneerd met &ldquo;Delander London&rdquo;. Het horloge is voorzien van twee gouden kasten, beide ajour gezaagd en gegraveerd. De kasten zijn gemaakt van goud, hebben geen keurmerken maar zijn met een spectrometer getest (binnenste kast 21 karaat, buitenste kast 22 karaat). Het sleuteltje is ook gemaakt van goud (14 karaat). In de binnenste kast bevind zich een stalen bel waarop de hamers van het slagwerk slaan.</p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Conditie:</strong> De staat van het horloge is redelijk. De buitenste kast is in het verleden gerepareerd. De gravure is op sommige plekken versleten. Het horloge tikt na opdraaien en loopt de snek ketting geheel af. Het horloge is niet getest op nauwkeurigheid. Het slagwerk heeft een heldere klank, maar de kwartieren worden niet juist/niet volledig geslagen. De binnenste kast is in zeer goede staat. De gravure op de binnenste kast is scherp. &nbsp;De wijzerplaat heeft enkele haarlijntjes. De wijzers zijn origineel en in goede staat. Het glas is een origineel mineraalglas.</p>

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt