#4807 | Italiaanse School, 16e/17e eeuw. Portret van kardinaal Petrus de Fonseca/ Pedro a Fonseca (Cortizada 1528 - 1599 Lissabon).

Kavel verkocht
Olieverf op doek. geannoteerd aan de onderzijde. En onduidelijk gesigneerd op een brief op tafel. niet gelijst. Met opschrift: PETRVS DE FONSECA EBOR. LVSIT. A MARTINO V DIACONVS CARD. S. ANGEL(...) [L]EGATA LATERE IN HISPANIAS NEAPOLI(...) ET CONSTANTINOP. IN VATICANO SEPT(...). / MCDXII en Portugees familiewapen (Fonseca, afgeleid van fonte seca/ droge bron). Diverse inschilderingen. Afm.: 137 x 100 cm. Noot: Petrus Fonseca was een Portugese Jezuïet. Hij speelde een belangrijke rol in het ontstaan van een curriculum voor Jezuïeten-onderwijs in heel Europa door zijn bijdrage aan de Jezuïtische Ratio Studiorum. Hij nam ook het initiatief tot het opstellen van commentaren op Aristoteles, bekend als de 'Conimbricenses', een verzameling teksten die aan veel zeventiende eeuwse universiteiten en onderwijsinstellingen werden gebruikt. Hijzelf schreef twee belangrijke boeken, een introductie in de logica en een commentaar op de Metafysica van Aristoteles. De tekst over logica werd samen met een andere text aanbevolen door de 'Ratio Studiorum', een onderwijshandleiding voor Jezuïeten uit 1599. Zijn commentaar op Aristoteles werd overigens ook door veel Jezuïeten scholen gebruikt. In het kort was Fonseca een zeer invloedrijke humanist in de Aristotelische scholastische traditie van de late zestiende eeuw en hij speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van filosofie in de vroeg moderne tijd. Geschatte opbrengst € 1.500 - € 2.000.
Kavel verkocht

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt